Ako požiadať o pôžičku mPôžička Plus od mBank?

Szilárd Bodon
10. decembra 2018

Ako požiadať o pôžičku mPôžička Plus od mBank?

Na stránke www.mbank.sk je možné požiadať o pôžičku mPôžička Plus. Môžete ju vybaviť jednoducho. Je to asi jediná pôžička na trhu s nulovým úrokom, a to v prípade, že ide o vašu prvú pôžičku v mBank a výška pôžičky je do 1.500 €.

Výška pôžičky mPôžička Plus: od 350 – do 24.000 €

Podmienky schválenia pôžičky a cenník nákladov

Ak je žiadateľ klientom banky, celý proces prebieha online. Žiadateľ sa nemusí dostaviť do banky kvôli identifikácii alebo podpísaniu zmluvy. Zásadné podmienky žiadosti sú nasledovné:

 • pre žiadateľov nad 18 rokov
 • s pobytom a adresou na Slovensku
 • bez záznamu v úverovom registri
 • bez omeškania so splátkou v inej finančnej inštitúcii
 • s pravidelným príjmom
 • bez dlhu v mBank

V prípade, že banka schváli klientovi jeho prvú pôžičku v mBank vo výške do 1.500 €, úrok bude naozaj nulový. Žiadateľ zaplatí iba poplatok za poskytnutie pôžičky vo výške 2% z požičanej sumy.

V ostatných prípadoch sa neplatí žiadny poplatok za podanie žiadosti, za poskytnutie, ani za predčasné splatenie.

mbank-info-1

Zdroj: https://www.mbank.sk/individualni/uvery/prva-mpozicka-s-0-urokom/

Pri požiadaní o pôžičku si najprv vyberieme, či chceme konsolidovať naše záväzky, potom si pomocou kalkulátora nastavíme potrebné parametre, výšku pôžičky, dobu splácania, deň pravidelnej splátky a prípadné poistenie k pôžičke.  Okamžite sa zobrazí mesačná splátka, RPMN a úrok:

mbank-rpmn-urok-2

Zdroj: https://form.mbank.sk/app/?locale=sk&stkn=HNN133472249&formName=cl_form#/cl_form;page=Page1

Účtujú sa iné poplatky?

Účtuje sa len za zmenu zmluvných podmienok – suma 20 €.

Aké dokumenty sú k žiadosti potrebné?

Existujúci klient všetko vybaví jednoducho online. Zmluva sa uzavrie prostredníctvom internet bankingu. Požičaná suma za objaví na účte mKonto o pár minút po uzatvorení zmluvy. Súhlas druhého manžela je potrebný, ak o pôžičku vo výške nad 10.000 € požiadal jeden z manželov.

V prípade nového klienta môže byť žiadosť podaná online alebo v pobočke mBank. Pre žiadateľa sa otvorí bezplatné mKonto, kde mu budú zaslané peniaze z pôžičky. Súhlas druhého manžela je potrebný, ak o pôžičku vo výške nad 10.000 € požiadal jeden z manželov.

Banka určí, aké dokumenty sú ešte potrebné:

mbank-dokukenty-3

Zdroj: https://www.mbank.sk/individualni/uvery/mpozicka/

Sú aj iné možnosti v rámci pôžičiek v mBanke?

mBank ponúka okrem mPôžičky Plus hypotekárne úvery. To však nie je žiadna nevýhoda, lebo pôžička sa dá použiť na ľubovoľný účel.

 

Proces podania žiadosti o pôžičku

Proces podania žiadosti je rovnaký pre existujúcich a nových klientov. Rozdiel je v tom, že noví klienti musia z dôvodu identifikácie navštíviť pobočku banky. Postup požiadania je nasledovný:

1. Na stránke www.mbank.sk klikneme na „Úvery“ a potom na „mPôžičku Plus“.

mbank-kalkulator-4

Zdroj: https://www.mbank.sk/individualni/uvery/mpozicka/

2. Kliknutím na „Chcem pôžičku“ na nasledujúcej stránke vyberieme, či sme klienti banky alebo nie. Existujúci klienti sa následne prihlásia svojím identifikátorom, noví klienti zadajú kontaktné informácie.

3. Po schválení žiadosti príde e-mail s finálnymi parametrami mPôžičky Plus.

4. Nasledujúcim krokom je podpis zmluvy. Existujúci klienti majú možnosť podpísať online, noví klienti sa musia dostaviť do pobočky mBank na overenie totožnosti a podpis zmluvy.

5. Po podpise zmluvy príde požiadaná suma na účet mKonto a žiadateľ môže začať čerpať z požičanej sumy.

Nové články

Odborný obsah

 • záhrada-víkend

  Rekreácia s malými deťmi každý víkend?

  Rodiny, kde sú malé deti si ťažko môžu myslieť na to, aby často odcestovali na víkendový pobyt. Tu máme na mysli naozaj malé deti, maximálne do 5 rokov.

 • fin-go-banking

  FinGO nie je len porovnávačom finančných produktov

  Spoločnosť fingo.sk začala svoju aktivitu na slovenskom trhu pred rokom. Jej cieľom nie je len pôsobiť ako porovnávacia stránka finančných produktov, ale stáť sa symbolom férovosti, rýchlosti a profesionality.

 • zubár_zahraničie

  K zubárovi do zahraničia?

  Poisťovne sú podľa zákona od roku 2005 povinné uhradiť len niektoré takzvané štandardné zákroky. Ide napríklad o výkony prvej pomoci pri bolestiach, zubné výplne zo zastaraných materiálov...