Rekreácia s malými deťmi každý víkend?

Szilárd Bodon
24. apríla 2019

Rodiny, kde sú malé deti si ťažko môžu myslieť na to, aby často odcestovali na víkendový pobyt. Tu máme na mysli naozaj malé deti, maximálne do 5 rokov. Existuje nejaké riešenie aj pre nich?

Mladé rodiny si zvyčajne nemôžu dovoliť, aby často odcestovali. Nejde len o finančný aspekt. Cestovani z malými deťmi je totiž veľmi náročné pre rodičov. Ak rodina žije v meste, zrejme každý deň vyjdú z deťmi na ihrisko. Popri každodenných povinnostiach v piatok už obaja rodičia sú unavení. Je to prirodzené, starať sa o 2-3 deti totiž je veľmi ťažké. Ako by mali ešte energie rezervovať hotel, zabaliť všetko a odcestovať niekam? Pre nich možno najlepšie riešenie je kúpiť víkendový dom alebo záhradu.

 

Pre mešťanov je ideálne vlastniť záhradu

Pozrime sa na detaily toho riešenia. Rodinka z tromi malými deťmi cez týždeň nemá inú možnosť na to, aby sa deti mohli trochu pohrať a pobehať, než sa zastaviť na ihrisku. Ale ihrisko im nenahradí prirodu, čistý vzduch. Ak rodinka vlastní víkendový dom alebo záhradu blízko mesta, môže to byť ideálne pre rodinu. Vo víkendovom dome môžu mať všetko, čo pre deti potrebujú. To znamená, že piatok po práci treba zabaliť len oblečenie na dva dni a môžu vyraziť.

Blízko veľkých miest sa nachádzajú malé dedinky alebo záhradkárske osady. Kúpou nehnuteľnosti v takej lokalite do 15-20 minút môžu doraziť a stráviť celý víkend na čerstvom vzduchu. Víkendový dom nemusí byť veľký, stačí ak majú nejaký komfort, postele, kúpeľňu a kuchynský kútik. V záhrade môžu odpočívať v tieni ovocných stromov, po prípade zaobstarať menší bazén, a majú vytvorené rekreačné prostredie na celú sezónu!

záhrada-víkend
Odcestovať na víkend je najlepšia relaxácia

 

Ako financovať kúpu rekreačnej záhradky?

Samozrejme po určitom veku detí aj taká záhradka stratí svoju prednosť, lebo ak najmenšie dieťa dovrší 5-6 rokov, bude dostatočne vyspelé na to, aby cestovalo spolu z rodinou a mohli začať spoznávať krásy rodnej krajiny. Ale dovtedy výhoda víkendového domu je jednoznačná.

Ak sa rodinka rozhodne, že si kúpia takú nehnuteľnosť, musia sa rozhodnúť, akým spôsobom budú financovať transakciu. Existuje viacero možností. Samozrejme ak majú dostatočnú sumu na účte , treba len vybrať vhodný domček a kúpiť ho. Ak im chýba určitá čiastka, môžu sa začať poobzerať na finančných porovnávacích stránkach, ako je napríklad instacash.sk, ktoré nájdu pre nich najvýhodnejšie pôžičky.

 

Je bezúčelová pôžička naozaj dobré riešenie?

Ceny nehnuteľností sú nepredvídateľné. Zrejme neexistuje nikto, kto by vedel dopredu, že napríklad 4 árová záhrada blízko Košíc, ktorá stála originálnym majiteľom v roku 1984 5000 Kčs, predajú za 10 tisíc EUR v roku 2011! To je naozaj slušný zárobok. Samozrejme také rozdiely už dnes nikto neočakáva, ale kúpa zahrádky v blízkosti veľkého mesta môže byť dobrou investíciou. Stačí, ak sa pozrieme na konkrétny prípad. V lokalite Zdoba pri Košiciach, tam, kde kedysi boli malé zahrádky a ľudia tam chodievali na víkendy, dnes stoja rodinné domy, ktoré ich majitelia obývajú celoročne. Tí, ktorí tieto záhrady používali na rekreačné účely s malými deťmi, zarobili na nich, alebo niekto z detí postavil dom, a pritom nemusel zaplatiť vysokú cenu stavebného pozemku.

Ak niekto dnes kúpi víkendový dom z bezúčelovej pôžičky, možno na nej preplatí, ale konec koncom môže to byť aj dobrá investícia do budúcna. Bezúčelová pôžička je vhodná aj preto, lebo suma pôžičky môže byť použitá aj na iné účely, než v prípade štandardného úveru. To znamená, že môže financovať menšiu renováciu – napríklad kúpeľne, alebo môžu si kúpiť bazén pre deti. A tým aj ušetrili vysokú čiastku vstupného do lokálneho aquaparku na celú sezónu.

Nové články

Odborný obsah

 • záhrada-víkend

  Rekreácia s malými deťmi každý víkend?

  Rodiny, kde sú malé deti si ťažko môžu myslieť na to, aby často odcestovali na víkendový pobyt. Tu máme na mysli naozaj malé deti, maximálne do 5 rokov.

 • fin-go-banking

  FinGO nie je len porovnávačom finančných produktov

  Spoločnosť fingo.sk začala svoju aktivitu na slovenskom trhu pred rokom. Jej cieľom nie je len pôsobiť ako porovnávacia stránka finančných produktov, ale stáť sa symbolom férovosti, rýchlosti a profesionality.

 • zubár_zahraničie

  K zubárovi do zahraničia?

  Poisťovne sú podľa zákona od roku 2005 povinné uhradiť len niektoré takzvané štandardné zákroky. Ide napríklad o výkony prvej pomoci pri bolestiach, zubné výplne zo zastaraných materiálov...