Predčasné splatenie

V zmluve o pôžičke sa stanovujú podmienky predčasného splatenia, čo je však možné počas celého obdobia. Všeobecne povedané, poskytovatelia finančných služieb môžu dovoliť predčasné splatenie pôžičky za určitý poplatok. Tento poplatok je zvyčajne vyjadrený určitým percentom zostávajúcej istiny. V prípade predčasného splatenia, ak splatíme len časť zostávajúcej istiny, bude suma mesačnej splátky prepočítaná na zvyšnú dobu splatenia, pretože účtovaný úrok bude určený už na základe zníženej istiny.

 

Nové články

Odborný obsah

 • záhrada-víkend

  Rekreácia s malými deťmi každý víkend?

  Rodiny, kde sú malé deti si ťažko môžu myslieť na to, aby často odcestovali na víkendový pobyt. Tu máme na mysli naozaj malé deti, maximálne do 5 rokov.

 • fin-go-banking

  FinGO nie je len porovnávačom finančných produktov

  Spoločnosť fingo.sk začala svoju aktivitu na slovenskom trhu pred rokom. Jej cieľom nie je len pôsobiť ako porovnávacia stránka finančných produktov, ale stáť sa symbolom férovosti, rýchlosti a profesionality.

 • zubár_zahraničie

  K zubárovi do zahraničia?

  Poisťovne sú podľa zákona od roku 2005 povinné uhradiť len niektoré takzvané štandardné zákroky. Ide napríklad o výkony prvej pomoci pri bolestiach, zubné výplne zo zastaraných materiálov...