Ovplyvňuje výška môjho príjmu sumu pôžičky, o ktorú môžem požiadať?

Poskytovatelia finančných služieb sa v prípade osobných úverov spoliehajú predovšetkým na overený príjem  – keďže pôžička nie je zabezpečená nehnuteľnosťou. Podľa výšky príjmu sa rozhodnú, či pôžičku poskytnú alebo nie. Všeobecne povedané, čím vyšší je potvrdený príjem žiadateľa, tým vyššia je výška pôžičky. Pri posudzovaní úveru však berú do úvahy všetky okolnosti vrátane toho, koľko členov má rodina, aká je výška ostatných úverov žiadateľa, akým dobrým dlžníkom je žiadateľ atď. NBS zabraňuje príliš veľkému zadlžovaniu obyvateľstva, a preto je zákonom určená maximálna výška úverov, ktorými žiadateľ môže disponovať.

 

Nové články

Odborný obsah

 • záhrada-víkend

  Rekreácia s malými deťmi každý víkend?

  Rodiny, kde sú malé deti si ťažko môžu myslieť na to, aby často odcestovali na víkendový pobyt. Tu máme na mysli naozaj malé deti, maximálne do 5 rokov.

 • fin-go-banking

  FinGO nie je len porovnávačom finančných produktov

  Spoločnosť fingo.sk začala svoju aktivitu na slovenskom trhu pred rokom. Jej cieľom nie je len pôsobiť ako porovnávacia stránka finančných produktov, ale stáť sa symbolom férovosti, rýchlosti a profesionality.

 • zubár_zahraničie

  K zubárovi do zahraničia?

  Poisťovne sú podľa zákona od roku 2005 povinné uhradiť len niektoré takzvané štandardné zákroky. Ide napríklad o výkony prvej pomoci pri bolestiach, zubné výplne zo zastaraných materiálov...