Aká výška mesačného príjmu je potrebná k požiadaniu o online osobný úver?

Finančné inštitúcie vyžadujú výšku mesačného príjmu žiadateľa k posúdeniu žiadosti o pôžičku. To však nie je jediný faktor pri rozhodovaní, či sa pôžička žiadateľovi pridelí. Berú sa do úvahy mesačné splátky už existujúcich pôžičiek žiadateľa a skutočnosť, či po poskytnutí novej pôžičky bude klient schopný platiť mesačné splátky.

Aby sa zabránilo nadmernému zadlženiu, Národná Banka Slovenska zaviedla zmeny podmienok poskytovania úverov od 1. júla 2018. Detailné informácie nájdete na https://www.nbs.sk/sk/informacie-pre-media/tlacove-spravy/spravy-vseobecne/detail-tlacovej-spravy/_najcastejsie-otazky-k-navrhovanym-zmenam-podmienok-poskytovania-uverov. (Zdroj: www.nbs.sk)

Nové články

Odborný obsah

 • záhrada-víkend

  Rekreácia s malými deťmi každý víkend?

  Rodiny, kde sú malé deti si ťažko môžu myslieť na to, aby často odcestovali na víkendový pobyt. Tu máme na mysli naozaj malé deti, maximálne do 5 rokov.

 • fin-go-banking

  FinGO nie je len porovnávačom finančných produktov

  Spoločnosť fingo.sk začala svoju aktivitu na slovenskom trhu pred rokom. Jej cieľom nie je len pôsobiť ako porovnávacia stránka finančných produktov, ale stáť sa symbolom férovosti, rýchlosti a profesionality.

 • zubár_zahraničie

  K zubárovi do zahraničia?

  Poisťovne sú podľa zákona od roku 2005 povinné uhradiť len niektoré takzvané štandardné zákroky. Ide napríklad o výkony prvej pomoci pri bolestiach, zubné výplne zo zastaraných materiálov...