Online pôžička a úver, ale sme dostatočne moderní?

Szilárd Bodon
11. februára 2019

K požiadaniu o online pôžičku alebo úver už skoro stačí len jeden smartfón s pripojením na internet. Čas potrebný na podanie žiadosti a schvaľovací proces sa môžu skrátiť, ale niektorým veciam by sme mali venovať zvýšenú pozornosť.

Existuje veľa ľudí, najmä predstavitelia staršej generácie, ktorí vyrastali v čase, keď čakanie v úradoch bolo samozrejmosťou. Títo ľudia sa ešte len zoznamujú z možnosťami online vybaviteľných pôžičiek, a preto radšej vybavia všetko osobne, na pobočke finančnej inštitúcie.

Naopak, mladá generácia sa najprv informuje na internete a hľadá efektívne a rýchle riešenie medzi mobilnými aplikáciami. Trend ukazuje, že počet používateľov, ktorí aktívne využívajú bankové aplikácie, každoročne rastie rýchlym tempom. Dôsledkom toho aj trh online pôžičiek začal veľmi rýchlo rásť.

 

Banky žijú v súčasnosti a pripravujú sa na budúcnosť

V odpovedi na tieto nové digitálne výzvy sa v bankovom sektore objavuje čoraz viac online úverových produktov a ďalších služieb, ktoré sú v dôsledku zložitejších bezpečnostných opatrení pre užívateľov výzvou.

 

Online bankové aplikácie a ďalšie možnosti bankovníctva by mali poskytnúť dobrý užívateľský zážitok, inak by neboli populárne

Navyše domáce alebo mobilné bankovníctvo, otvorenie účtu online, otázky týkajúce sa cenných papierov alebo žiadosť o úver alebo pôžičku je možné bezpečne vybaviť online niekoľkými kliknutiami. Tieto zjednodušenia bankovníctva sú čoraz častejšie používané online zákazníkmi a usmerňujú klientov na túto cestu, ktorá je pre nich výhodnejšia, rýchlejšia a pre banky lacnejšia.

 

Na vybavenie pôžičky dnes stačí už len smartfón s pripojením na internet

Digitalizácia a čoraz viac bankových aplikácií nám pomáhajú v tom, aby sme mohli používať čo najviac bankových funkcií online.

Výsledkom tejto modernizácie je, že proces žiadosti o pôžičku sa skráti, a tým sa výrazne skráti čas prístupu k peniazom. Mladí ľudia a ľudia v strednom veku, ktorí majú veľmi málo času, vo veľkom počte využívajú tieto online služby. Vo väčšine prípadov stačí mať pri sebe občiansky preukaz, ktorým preukážeme svoju totožnosť počas videoidentifikácie. Kameru totiž máme na našich zariadeniach.

banking-tablet

Online pôžička pomocou tabletu: to je budúcnosť

Pôžička online aj pre neklientov. Niektoré banky to už ponúkajú

Niektoré banky už ponúkajú online pôžičky aj pre neklientov. Sú dostupné nielen reprezentatívnym zákazníkom z vlastnej klientely, ale aj klientom iných bánk.

Je pravda, že v súčasnosti je výška žiadateľnej sumy zvyčajne nižšia ako suma požadovaná v pobočke banky. O niektoré typy úverov stále nie je možné požiadať online z legislatívneho dôvodu. Ale bezúčelové pôžičky už požiadame z mobilu online.

 

Pobočka banky na tablete: to bude budúcnosť

Už sa môžeme stretnúť s bankami, ktoré začali svoje pôsobenie výhradne ako internetové banky. Samozrejme, klasické banky ponúkajú skoro všetky svoje služby aj cez internetbanking.

 

Online pôžička namiesto vyplňovaní papierových žiadostí

Dnes je smer, ktorým ide digitálne bankovníctvo, jednoznačný. Namiesto vyplňovania a tlačenia hromady papierov sú všetky dokumentácie digitálne,   bezpečne uložené na vzdialených serveroch. To je budúcnosť, pre mladých to je samozrejmosťou, pre ostatných možno novinkou a pre najstarších zase nepochopiteľnou vecou.

 

Online kalkulátor na porovnanie online ponúk pôžičiek

Pred požiadaním o online pôžičku je vhodné navštíviť niektorú porovnávaciu stránku, napríklad instacash.sk, aby sme našli najvýhodnejšiu ponuku.

Nové články

Odborný obsah

 • záhrada-víkend

  Rekreácia s malými deťmi každý víkend?

  Rodiny, kde sú malé deti si ťažko môžu myslieť na to, aby často odcestovali na víkendový pobyt. Tu máme na mysli naozaj malé deti, maximálne do 5 rokov.

 • fin-go-banking

  FinGO nie je len porovnávačom finančných produktov

  Spoločnosť fingo.sk začala svoju aktivitu na slovenskom trhu pred rokom. Jej cieľom nie je len pôsobiť ako porovnávacia stránka finančných produktov, ale stáť sa symbolom férovosti, rýchlosti a profesionality.

 • zubár_zahraničie

  K zubárovi do zahraničia?

  Poisťovne sú podľa zákona od roku 2005 povinné uhradiť len niektoré takzvané štandardné zákroky. Ide napríklad o výkony prvej pomoci pri bolestiach, zubné výplne zo zastaraných materiálov...