Lacná pôžička, požiadajte o ňu takto

Szilárd Bodon
13. februára 2019

Naozaj potrebujete rýchlu pomoc, ale vaše zdroje sú nedostatočné? Riešením je lacná pôžička.

V živote je mnoho situácií, keď potrebujeme nejakú vonkajšiu finančnú pomoc. Existujú ľudia, ktorí chcú nový byt, auto, ale lacná pôžička môže byť potrebná aj na vyriešenie zdravotných problémov.

Niektorí z nás môžu náhle náklady vyriešiť s pomocou rodiny. Radšej dlžíme rodinnému príslušníkovi než banke. Ale čo keď si od rodiny nemôžeme požičať? V tomto prípade nastane krok, ktorému by sa väčšina z nás najradšej vyhla. Začneme hľadať výhodnú – alebo akceptovateľnú – pôžičku.

 

Pôžička – rozumná voľba

Čo vám napadne, keď spomenieme bezúčelovú pôžičku? V prvom rade zrejme to, že pôžička je možno jedným z najpopulárnejších riešení. Môžeme povedať, že je v móde byť zadlženým. Veľa ľudí si vyberie pôžičku, aby si mohli kúpiť vec, po ktorej túžia. Tým, že sa úrokové sadzby v poslednom čase znižovali, pôžičky začali byť príťažlivé. Kvôli niektorým vlastnostiam pôžičiek o nich začali uvažovať aj tí, ktorí by predtým vôbec neboli ochotní sa zadlžiť. Ktoré vlastnosti to sú?

 1. Bezúčelová pôžička. Najlepšou vlastnosťou bezúčelovej pôžičky je to, že jej použitie netreba dokladovať, požičané peniaze môžeme použiť na čokoľvek. Nie je potrebná žiadna dokumentácia ani administrácia.
 2. Nízka hodnota RPMN. Dané ponuky pôžičiek sú porovnateľné pomocou ukazovateľa RPMN – ročná percentuálna miera nákladov. V každej banke sú veľmi odlišné ponuky. Ak chceme porovnať pôžičky a vybrať tú najvýhodnejšiu, oplatí sa navštíviť nejakú porovnávaciu stránku, ako napríklad instacash.sk, a porovnať RPMN daných ponúk. Ak sa suma a doba splatnosti pôžičky zhodujú, RPMN s najnižším percentom bude najvýhodnejšia ponuka. Preto používame RPMN a nie úrokovú sadzbu, lebo RPMN zahŕňa aj ostatné poplatky, nielen úroky. Viac o význame RPMN nájdete na stránke instacash.sk kliknutím sem.
 3. Nízka mesačná splátka. Veľkosť mesačnej splátky výrazne závisí od výšky pôžičky a dĺžky doby splácania. Ak si vyberieme optimálnu kombináciu týchto parametrov, splácať mesačné splátky pre nás určite nebude problém.
lacna-pozicka
Naozaj potrebujete rýchlu pomoc, ale vaše zdroje sú nedostatočné? Riešením je lacná pôžička.

 

Ako môžem požiadať o pôžičku najrýchlejšie?

Ak chceme získať čo najrýchlejšie požadovanú sumu, najjednoduchšie je, aby sme sa obrátili na našu banku, kde vedieme bežný účet. Oni totiž majú kompletný prehľad o našej finančnej situácii, výške príjmov, platobných zvykov atď. Ak má naša bankalen nevýhodné ponuky, vysoké úrokové sadzby, oplatí sa informovať u iných poskytovateľov.

 

Pôžička a neviditeľné úskalia

Podobne ako všetky úvery, aj bezúčelová pôžička môže mať určité nástrahy. Ak sa im vyhneme, môžeme byť s našou novou pôžičkou veľmi spokojní. Poskytovatelia nám v poslednom čase ponúkajú možnosť vybaviť kompletnú pôžičku online, bez návštevy pobočky. Niektorí nám ponúkajú aj videoidentifikáciu. Za žiadosť online môžeme dostať aj nejaké zľavy vo forme nižšieho úroku alebo bezplatného poistenia.

 

Ktorá pôžička je najlepšia?

Akciová ponuka, ktorá vyzerá veľmi dobre, môže skrývať tú najväčšiu pascu. Ak nie sme obozretní a lákavá akčná ponuka nás vyzve na rýchle rozhodnutie, môže sa stať, že si nevyberieme výhodnú ponuku. Aj keď si myslíme, že lepšia ponuka neexistuje, odporúča sa, aby sme ponuky poskytovateľov aspoň porovnali pomocou porovnávacích stránok, ako je napríklad instacash.sk. Ak si zvolíme sumu pôžičky, dobu splácania a ponuky porovnáme podľa týchto parametrov, ukazovateľom RPMN si môžeme vybrať tú najvýhodnejšiu ponuku.

 

Nové články

Odborný obsah

 • záhrada-víkend

  Rekreácia s malými deťmi každý víkend?

  Rodiny, kde sú malé deti si ťažko môžu myslieť na to, aby často odcestovali na víkendový pobyt. Tu máme na mysli naozaj malé deti, maximálne do 5 rokov.

 • fin-go-banking

  FinGO nie je len porovnávačom finančných produktov

  Spoločnosť fingo.sk začala svoju aktivitu na slovenskom trhu pred rokom. Jej cieľom nie je len pôsobiť ako porovnávacia stránka finančných produktov, ale stáť sa symbolom férovosti, rýchlosti a profesionality.

 • zubár_zahraničie

  K zubárovi do zahraničia?

  Poisťovne sú podľa zákona od roku 2005 povinné uhradiť len niektoré takzvané štandardné zákroky. Ide napríklad o výkony prvej pomoci pri bolestiach, zubné výplne zo zastaraných materiálov...