Aké rýchlo vybaviteľné pôžičky existujú?

Szilárd Bodon
11. februára 2019

Existuje viacero možností pre tých, ktorí by chceli získať bezúčelovú pôžičku v rámci niekoľkých hodín, alebo dní.

Ktokoľvek sa môže dostať do takej situácie, že nemôže čakať dni alebo týždne, kým poradca v banke schváli žiadosť. Najlepším riešením je pre nich rýchla pôžička.

 

Bezúčelové pôžičky – bez obmedzení, takmer okamžite

Vo svete úverov a pôžičiek nie je jednoduché navigovať, najmä ak chcete rýchlo získať peniaze. V oblasti úverov je dnes skutočne veľká ponuka a je pravda, že je náročné vedieť sa vyznať medzi rôznymi finančnými produktmi. Pomocou môžu byť kalkulátory na stránkach finančných inštitúcií, ktoré nám pomôžu v porovnávaní rôznych ponúk pôžičiek.

 

Aký je rozdiel medzi bežnou a rýchlou pôžičkou?

Rozdiel medzi tradičnou a rýchlou pôžičkou spočíva v rýchlosti a sume. Banky v každom prípade dôkladne zvážia, či žiadosť o pôžičku schvália alebo nie. V prípade veľmi rýchlo vybaviteľných žiadostí majú finančné inštitúcie menej času na schvaľovací proces, a preto môžeme povedať, že pre svojich existujúcich klientov sú ochotné ponúknuť aj vyššie sumy, ale pre externých žiadateľov len nižšie.

Avšak na finančnom trhu sú aj takí poskytovatelia, ktorí ponúkajú nízke sumy aj takým žiadateľom, ktorí by v banke boli odmietnutí, ale za vyššie úroky.

rychla-pozicka
Pôžičku instantne rýchlo?

 

Postup požiadania v prípade rýchlych pôžičiek je veľmi jednoduchý

Veľkou výhodou týchto pôžičiek je jednoduchosť procesu žiadosti. V prípade, že žiadateľ je klientom banky, zvyčajne stačí, ak sa identifikuje dokladom totožnosti. Ani pre externých žiadateľov nie je proces komplikovaný, okrem občianskeho preukazu potrebujú aj potvrdenie o príjme. To sa zvyčajne vyplní na vlastnom formulári finančnej inštitúcie – poskytovateľa.

 

Od čoho závisí to, že kto môže získať rýchlu pôžičku?

Napriek tomu, že podľa práva sú ľudia od 18 rokov dospelí, finančné  inštitúcie nerady dávajú úvery ľuďom, ktorí ešte nemajú stabilnú existenciu, mesačný príjem. Preto uchádzači vo vekovej kategórii 22 – 23 rokov majú väčšiu šancu na to, aby ich žiadosť bola schválená.

V náročnejšej situácii sú aj seniori nad 65 rokov, lebo banky im nerady poskytnú pôžičku s dlhou dobou splácania.

 

Ďalším dôležitým aspektom je finančná situácia žiadateľa o úver.

Banky nie sú ochotné dať desaťtisíce EUR žiadateľom s nízkym mesačným príjmom. Je to pochopiteľné. Z nízkej mzdy po financovaní mesačných výdajov už nezostane významná suma na splácanie pôžičky. U týchto žiadateľov je zvyčajne aj iný problém, nemajú vlastné úspory, a preto ak z nejakého dôvodu stratia zdroj mesačného príjmu, budú z nich neplatiči. A to žiadna banka nerada riskuje.

Naopak, žiadatelia s vysokým príjmom sú v lepšej situácii, lebo nielenže dostanú vyššiu sumu, ale dostanú aj nižšie úroky. Je to kvôli tomu,že pre finančnú inštitúciu predstavujú menšie riziko.

 

Rozmyslime si, na čo sa oplatí minúť peniaze z rýchlej pôžičky

V oblasti finančného povedomia ešte trochu zaostávame za západom. Treba si uvedomiť, že sa neoplatí zadlžiť na niekoľko rokov len preto, aby sme mali najmodernejší televízor alebo sa zúčastnili na zájazde na Bahamách.

Fakt, že pôžičku dostaneme rýchlo, neznamená, že to nie je taký istý úver, aký je napríklad hypotéka na byt. Preto je dôležité, aby sme pri výbere pôžičky boli obozretní a skromní. A nenechajme sa ovplyvniť reklamami bánk a nebankových spoločností.

Nové články

Odborný obsah

 • záhrada-víkend

  Rekreácia s malými deťmi každý víkend?

  Rodiny, kde sú malé deti si ťažko môžu myslieť na to, aby často odcestovali na víkendový pobyt. Tu máme na mysli naozaj malé deti, maximálne do 5 rokov.

 • fin-go-banking

  FinGO nie je len porovnávačom finančných produktov

  Spoločnosť fingo.sk začala svoju aktivitu na slovenskom trhu pred rokom. Jej cieľom nie je len pôsobiť ako porovnávacia stránka finančných produktov, ale stáť sa symbolom férovosti, rýchlosti a profesionality.

 • zubár_zahraničie

  K zubárovi do zahraničia?

  Poisťovne sú podľa zákona od roku 2005 povinné uhradiť len niektoré takzvané štandardné zákroky. Ide napríklad o výkony prvej pomoci pri bolestiach, zubné výplne zo zastaraných materiálov...